GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 5646191
*
nr 564 6191
Porslin
50/60-tal bla. Gustavsberg "Entré" & Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 19:36:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 14:15:29
1
100 kr
2/2 14:33:01
2
150 kr
2/2 15:35:05
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslin
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
*
Porslin
nr 564 6191
Porslin
50/60-tal bla. Gustavsberg "Entré" & Gefle
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 14:15:29 | 1 | 100 kr |
2/2 14:33:01 | 2 | 150 kr |
2/2 15:35:05 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslin
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30 -
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53